Jdi na obsah Jdi na menu
 


Bukovinské posvícení 10.9. - 12.9.2016

12. 9. 2016

Ve dnech 10.9.2016 - 12.9.2016 proběhlo na návsi Velké Bukoviny tradiční posvícení. A jak už o na posvícení bývá, měli jsme možnost pochutnat si na zabijačkových pochoutkách, ale letos také nově ochutnat posvícenské koláče místních hospodyň v rámci prvního ročníku soutěže "O nejlepší posvícenský koláč" a hlasovat pro ten nejlepší. Vítězkou se stala Soňa Mohrová se svými nadýchanými koláčky, na druhém místě (se překvapivě pro ni samotnou) umístila Verča Horáčková od Brslínků a bronzovou příčku obsadila Petra Stříhavková :-). Přijely nám zatančit babičky z Folklórního souboru Barunky z České Skalice, velmi jim za to děkujeme a smekáme klobouk před jejich elánem..... Večerní zábava proběhla za doprovodu dua Šimon a Kaněra. 

Neděli jsme strávili u poklidného posezení se sousedy. V pondělí o zlatou hodinku jsme si zatančili a také zazpívali s country kapelou Kontakt.

Na posvícení se vydařilo nejen počasí, ale také udržet si správnou náladu a pohodu..... Těšíme se na další rok.

 

Náhledy fotografií ze složky Posvícení 10.9.2016 - 12.9.2016