Jdi na obsah Jdi na menu
 


Pohádková cesta kolem světa s Willy Fogem 2016

29. 7. 2016

23. 7. 2016 se uskutečnila pohádková cesta tentokráte na téma cesta kolem světa s Willy Fogem. A i když jsme na ni neměli 80 dní, tak jako je tomu v příběhu Julesa Verna, stihli jsme za jedno odpoledne navštívit spousty států světa a seznámit se alespoň na chviličku s jejich kulturou. Na cestu nás vyslal Willy Fog se svou princeznou Romy. Potkali jsme se s krásnými roztančenými Havajanky, v Mexiku byl líný Pedro třídit fazole pro svou ženu, proto jsme mu museli pomoci. Temperamentní španělský toreador si z nás udělal býky, aby mohl předvést své umění koridy. Na Arabském poloostrově jsme si zkusili čerpat ručně ropu, černošky ze Zimbabwe nás uvítaly zpěvem a naučily nosit na hlavě nádoby s vodou. S Číňany jsme se pokusili o ovládání jejich hůlek, v Japonsku jsme si pohráli s kostkami, v Česku jsme byli uvítáni babičkami v krojích s chlebem a solí, "ochladili" jsme se v Grónsku u Eskymáků (vzhledem k tropickému horku pouze nanukem). Turky jsme obehráli a získali drahokam, který nás zachránil jako výkupné při přepadení piráty. V Rakousku nás uvítal rozverný Hanz se svou Hildou a představili nám nejen přírodní krásy Rakouska. Jamajčanům jsme pomohli s kokosy, s Indiány z Arizony jsem zkusili střelbu. V závěru cesty jsme se dostali až do Indie, kde jsme poznávali detailně jejich vlajku. A protože by toho na jedno odpoledne bylo "málo", po zvládnutí cesty jsme si mohli ještě zaskákat na skákacím hradu, nechat se zkrášlit malováním na obličej, aby nám to více slušelo při tanci a hrátkách s DJ Fugasem. Také nás pobavil kouzelník Martin Kříž z České Skalice. Oběma tímto ještě jednou děkujeme za skvělou zábavu. Děti z našeho kroužku mladých hasičů si připravily ukázku hašení domu (tentokráte velitelův, proto uhašený byl co by dup......). 

Celé odpoledne se velmi vydařilo. Děkujeme dětem a samozřejmě jejich rodičům za hojnou účast na cestě.  Také všem pohádkovým postavám za duši, kterou do masek vložily, všichni byli úžasní..... Za každé ruce, co v organizaci a přípravě pomohly....

Poděkování patří za podporu také sponzorům mezi které patří Obec Chvalkovice, Gastrom Libčany, Květiny Hana Koukolová, Maso a uzeniny Miloslav Hofman Hradec Králové, Fineco, spol. s r.o. Jaroměř, autodoprava Regner, Hartmann Rico Chvalkovice. A také za příspěvky na podporu kroužku mladých hasičů.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář